بهترین وکیل طلاق مشهد

تشکیل زندگی مشترک نتیجه عشق و علاقه بین زن و مرد است. اگر این پیوند عاطفی در قلب آنها ریشه کند باعث خوشبختی و رضایت طرفین می شود. البته مسائل مالی نیز تاثیر بسزایی بر پیوند زناشویی و هماهنگی زوجین دارند. با این حال زندگی مشترک بین زن و شوهر همیشه به آرامش و احساس خوشبختی منجر نمی شود و زوجین بعد از طی کردن درگیری ها و مشاجرات بسیار به راهکار طلاق می اندیشند که در این بین بهترین وکیل طلاق می تواند کمک بسزایی در این قضیه داشته باشند تا صدمات کمتری به طرفین وارد آید. هر چند که متاسفانه هنوز جامعه سنتی طلاق را امری مزموم می داند.

طلاق چیست؟

در لغت طلاق به معنای پایان ازدواج دائم است و برای ازدواج موقت وجود ندارد. با اینکه در قوانین کشور حق طلاق با مرد است، اما زن نیز می تواند در زمان عقد این درخواست را از همسر خود طلب کند

قوانین طلاق

طلاق آخرین راه حل مشکلات زندگی مشترک است. اثر آن علاوه بر زن و شوهر بر جامعه نیز وارد می شود، به همین دلیل نباید به عنوان راه حل در نظر گرفته شود. به همین دلیل در قوانینی که برای طلاق در نظر گرفته شده بسیار سختگیرانه است تا از جدایی های احساسی جلوگیری شود.

قوانین ازدواج و طلاق در ایران

با توجه به ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی، طلاق دادن زن از سمت مرد، در هر زمانی که بخواهد می تواند انجام گیرد و البته در شرایط خاص در خواست طلاق برای زن نیز امکان پذیر است.

در سال ۱۳۳۶ قانونی جهت حمایت از خانواده تصویب شد که زن نیز می تواند حق طلاق داشته باشد. البته در این حالت این حق برای مرد پابرجاست. مراحل قانونی طلاق زن از مرد توسط دادگاه خانواده انجام می‌گیرد. دلیل تصویب این قانون به این دلیل بود که اگر مرد نخواهد درخواست طلاق دهد، زن می تواند دادخواست طلاق را مطرح کند.

انواع راهکارهای طلاق

در خواست طلاق می تواند به سه صورت انجام شود:

طلاق از سمت مرد مطرح شود

طلاق از سمت زن مطرح شود

دادخواست طلاق توافقی انجام گیرد

مراحل طلاق از سمت مرد

مرد می تواند در هر شرایطی درخواست طلاق را مطرح کند و دادگاه نیز موضوع را به مشاور طلاق برای داوری ارجاع می ‌دهد. اگر مشاوره عدم امکان سازش را بین زوجین تایید کند دادگاه حکم طلاق را صادر می کند. مرد می تواند برای طی کردن مراحل طلاق از بهترین وکیل طلاق مشهد کمک بگیرد.

وکیل طلاق به موکل خود کمک می کند تا در کمترین زمان مراحل را طی کند و نیاز به حضور مرد نیز وجود ندارد.

مراحل طلاق از سمت زن

در صورتی که در شرایط ضمن عقد، زن حق طلاق را گرفته باشد، می تواند شخصا و یا از طریق وکیل برای این در خواست اقدام کند. در این حالت نیز مانند مراحل درخواست طلاق توسط مرد پرونده به مشاوره طلاق فرستاده می شود و در صورت تایید مشاوره بر عدم سازش بین زوجین حکم طلاق صادر می شود.

گرفتن طلاق از سمت زن به این معنا نیست که زن نتواند حق حقوق خود را طلب کند. گرفتن مهریه هیچ منافاتی با گرفتن طلاق ندارد.

طلاق توافقی

احتمالا زیاد اسم این نوع طلاق را شنیده اید. در این حالت زوجین خارج از دادگاه در خصوص طلاق و کلیه حواشی آن از جمله حق حقوق زوجه، مهریه، حضانت و نفقه فرزندان و ... با یکدیگر توافق می کنند و با مراجعه به دادگاه ظرف چند روز اجازه طلاق صادر می شود.

وکیل طلاق کیست

شخصی که پس از دریافت پرونده وکالت به صورت تخصصی در انجام امور طلاق فعالیت می کند وکیل طلاق گفته می شود. البته این وکیل می تواند بر روی مسائل حقوقی از جمله حقوق مالی موکل یا حضانت فرزندان پی گیری های لازم را انجام دهد.

وظایف وکیل طلاق

دادن مشاوره حقوقی به موکل

تنظیم دادخواست، لایحه و شکوائیه در خصوص موضوع وکالت و شروع فرآیند دادرسی با ثبت دادخواست

حضور در جلسات دادگاه به نیابت از موکل

انجام هر گونه تجدید نظر خواهی در صورت لزوم

چرا به وکیل طلاق نیاز داریم؟

شاید اولین سوالی که زوج یا زوجه به هنگام طلاق از خود می پرسند همین باشد.

موضوع طلاق بسیار دارای اهمیت است و به شرایط و فعالیت هر کدام از زوجین در قبل و بعد از ازدواج وابسته است. اگر زن و مرد قبل از جاری شدن صیغه ازدواج به وکیل مراجعه کنند و از حقوق خود در برابر طرف مقابل آگاه شوند خیلی راحت تر می توانند پروسه طلاق را طی کنند، در غیر این صورت داشتن یک وکیل خوب می تواند بسیار به طرفین کمک کند.

ویژگی های یک وکیل حرفه ای طلاق

داشتن پروانه وکالت

دانش و تجربه کافی در دعاوی خانوادگی به خصوص طلاق

داشتن فن بیان قوی و صداقت کلام

روشن سازی نکات حقوقی طلاق با توجه به شرایط موکل 

ارائه نظر تخصصی با توجه به شرایط و در صد موفقیت

امانت دار در حفظ اسرار و مدارک از سوی موکل

به دلیل آمار بالای طلاق در مشهد این شهر در دعاوی خانواده بسیار نقش پر رنگی دارد و قوانین سختگیرانه تری برای انجام آن اعمال می شود. به همین دلیل پیدا کردن بهترین وکیل طلاق مشهد کاری نسبتا سخت است، به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم قبلا از مطرح کردن دادخواست طلاق ، زوج و زوجه با بهترین وکیل طلاق  مشورت کنند تا راهنمایی های لازم انجام گیرد